Этот сайт продается, по вопросам покупки пишите e-web@ukr.net
консультант: 050 587 9070 | 067 740 2503

Будова сонячної батареї

Фотоелемент – частина сонячної батареї, яка приймає участь в перетворенні сонячної енергії в електричну для подальшого її використання. Їх виробництво може проходити за різними технологіями. Найпоширеніші з них такі:

  1. Кристалічні фотоелементи, які в свою чергу поділяються на моно- та полікристалічні
  2. Тонкоплівкові, які виробляються з використанням:
    1. діселеніда індію і міді (CIS технологія);
    2. телуриду кадмію (CdTe технологія);
    3. аморфного кремнію.

Монокристалічні сонячні батареї зкдаються з елементів які виробляються методом Чохральського (методом напрямленої кристалізації). Суть його полягає в тому, що в розплав напівпровідникового матеріалу кремнію з бором занурюють початковий кристал – затравку. При досягненні певної температури, необхідної для початку кристалізації, його поступово витягають.

солнечные панели недорогоВ процесі підняття, з даного розплаву виділяється та формується монокристал. Після цього в даній заготовці обрізають кути для отримання квадратної форми та формують товщину 0,2 — 0,3 мм. Тоді відбувається процес легування, тобто змішування з фосфором для формування n-провідності та створення pn-переходу, його полірування та нанесення анти-відбиваючого покриття для отримання більшої кількості сонячних променів, які надходитимуть до фотоелементу.

Також наносяться доріжки для проходження струму. Таким чином ми отримуємо готовий для використання монокристалічний фотоелемент.
Його характеристиками є:

  • ККД в межах 15-18%;
  • Квадратна форма, яка іноді також має заокруглені або зрізані кути;
  • Товщина 0,2-0,3 мм;
  • Анти-відбиваюче покриття від темно-синього до чорного кольору або сірий без покриття;
  • Однорідний колір зовнішнього вигляду.

Загалом, монокристалічні фотоелементи є найскладнішими та найдорожчими у виготовленні через використання кристалічного кремнію, проте характеризуються найбільшою ефективністю у сонячні дні (від 14 до 20% трансформації сонячного світла у електроенергію).

Полікристалічні фотоелементи виробляються таким чином: розплав кремнію і бору охолоджують рівномірно до формування необхідної ємності. Вона складається з однорідних за складом кристалів, які мають розміри від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. Отримавши необхідну ємність полікристалів, її обробляють за аналогічною до монокристалічних заготовок, методикою.

Характеристиками полікристалічних фотоелементів є:

  • ККД в межах 13-16%;
  • Лише квадратної форми;
  • Товщина сягає 0,24-0,3мм;
  • З анти-відбиваючим покриттям синього кольору або сріблясто-сірого без покриття;
  • На вигляд-малюнок кристалів різного напрямку; кристали можуть чітко відображатися на зрізі;

Полікристаліні фотоелементи, на відміну від монокристалічних, мають приблизно одинакоу ефективність як за сонячних, так і за хмарних або дощових днів, є дешевшими, однак є менш ефективними загалом.

Тонкоплівкові фотоелементи використовують тонкі плівки що виготовляються з розплавленого кремнію, сульфата кадмію. Такі фотоелементи найменш ефективні.

Стаття написана спеціаліствми компанії «Правильне електроживлення», більше інформації можете переглянути на сайті https://prel.prom.ua

eXTReMe Tracker